Opinie o Nas
Wyprzedaż! Paracetamol Farmina 50 mg 10 czopków

Paracetamol Farmina 125 mg 10 czopków

4594502

Lek Paracetamol Farmina 125 mg jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w celu łagodzenia bólu i obniżania gorączki o różnym pochodzeniu.

2,99 zł brutto

Właściwości produktu i działanie:

  1. Lek Paracetamol Farmina 50 mg jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w celu łagodzenia bólu i obniżania gorączki o różnym pochodzeniu, występujących np. podczas ząbkowania czy po szczepieniu.
  2. Może być również stosowany w leczeniu objawowym stanów grypopodobnych i przeziębień.
  3. Ma postać czopków, które aplikuje się doodbytniczo.
  4. Taka forma podania leku powoduje niemal natychmiastowe działanie.
  5. Co więcej, nie drażni żołądka i, w przypadku wymiotów, jest bardzo praktyczna i skuteczna w stosowaniu.

Wskazania do stosowania:

Lek dla dzieci i niemowląt przeznaczony do stosowania:

    w przypadku bólów i gorączki różnego pochodzenia np. po szczepieniach, w trakcie ząbkowania,
    w objawowym leczeniu przeziębienia i stanów grypopodobnych.

Składniki:

1 czopek zawiera:

    substancję czynną: paracetamol (Paracetamolum) 125 mg,
    substancję pomocniczą: tłuszcz stały.

Zalecana dawka i informacje o stosowaniu:

  1.     Lek podaje się doodbytniczo.
  2.     O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek należy stosować wg następującego schematu:
  3.     niemowlęta od 3,3 kg do 5 kg (poniżej 3 miesięcy): 1 czopek 3-4 razy na dobę,
  4.     niemowlęta od 6 kg do 10 kg (od 3 miesiąca do 1 roku): 2 czopki 3 do 4 razy na dobę.
  5.     Podawać nie częściej niż co 4 godziny.
  6.     U niemowląt w wieku poniżej 3 miesięcy lek należy stosować tylko w porozumieniu z lekarzem.
  7.     Lek należy stosować w przeliczeniu na masę ciała dziecka, przybliżony wiek dziecka został podany jako ogólna wskazówka. Jednorazowo zaleca się stosować 10 do 15 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka. Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę.
  8.     Jeżeli po 3 dniach stosowaniu leku objawy nie ustępują lub się nasilają, należy poradzić się lekarza.
  9.     W razie jakichkolwiek wątpliwości odnośnie stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
  10.     W przypadku zastosowania większej dawki leku niż zalecana należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Przedawkowanie leku może w ciągu kilku, kilkunastu godzin spowodować objawy takie jak: nudności, wymioty, nadmierna potliwość i senność oraz ogólne osłabienie. Mogą one ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna rozwijać się uszkodzenie wątroby, które objawia się rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką.
  11.     Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Ważne uwagi oraz informacje dodatkowe:

  1.     Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek.
  2.     Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.
  3.     Nie stosować równocześnie innych leków zawierających paracetamol.

Opakowanie: 10 czopków

Podobne produkty

Poradnik zdrowia

Wpisz w wyszukiwarce (prawy górny róg strony) nazwę szukanego produktu.

Wyszukaj klikając enter lub przycisk lupy.

Dodaj produkt do koszyka klikając przycisk koszyka przy produkcie.

Nie znalazłeś wyników wyszukiwania, próbuj np. ibuprom.

Kliknij "Przejdź do realizacji zamówienia".

Obejrzyj stan swojego koszyka i kliknij ponownie "Przejdź do realizacji zamówienia".

Podaj swój adres email w polu "Stwórz konto". Następnie kliknij przycisk "Stwórz konto".

Wypełnij dane podstawowe do utworzenia konta. Następnie zatwierdź klikając przycisk "Zarejestruj się".

Podaj dokładny adres do wysyłki. Następnie zatwierdź klikając przycisk "Zapisz".

Zaakceptuj adres wysyłki klikając "Przejdź do realizacji zamówienia".

Wybierz formę dostawy oraz zakceptuj regulamin. Następnie kliknij "Przejdź do realizacji zamówienia".

Zakończ zakupy wybierając jedną z dostępnych form płatności.