Ibum Forte 200 mg/5 ml Zawiesina doustna o smaku malinowym 100 g

Poprzedni
Następny
Indeks 6799761 Kategoria Ból Gardła Marka IBUM EAN13 5909990973385
Ilość sztuk w opakowaniu 100ml
Forma syrop
Pojemność 200mg/5ml

200 mg/5 ml, zawiesina doustna, Ibuprofenum

Lek nie zawiera cukru i alkoholu. Zawiera naturalne aromaty owoców. Może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę (5 ml zawiesiny lbum Forte zawiera 1,119 g maltitolu ciekłego, co odpowiada około 0,07 wymiennika węglowodanowego).

Wskazania do stosowania:
Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego.
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak:
- bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych),
- bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania,
- bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia),
- bóle na skutek urazów tkanek miękkich,
- bóle pooperacyjne,
- bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

OTC - Lek wydawany bez recepty.

34,09 zł

Opis

Ibum Forte 200 mg/5 ml Zawiesina doustna o smaku malinowym 100 g

Najważniejsze cechy produktu
przeciwgorączkowy, przeciwbólowy, przeciwzapalny, od 3 miesięcy
Przechowywanie i użytkowanie
Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.

Sposób i droga podania
Podanie doustne.
Przed użyciem butelkę należy wstrząsnąć.

Wiek dziecka (masa ciała dziecka) 3-6 miesięcy (5-7,6 kg) / Dawka jednorazowa 1,25 ml / Maksymalna dawka dobowa 3 razy po 1,25 ml
Wiek dziecka (masa ciała dziecka) 6-12 miesięcy (7,7-9 kg) / Dawka jednorazowa 1,25 ml / Maksymalna dawka dobowa 3-4 razy po 1,25 ml
Wiek dziecka (masa ciała dziecka) 1-3 lata (10-15 kg) / Dawka jednorazowa 2,5 ml / Maksymalna dawka dobowa 3 razy po 2,5 ml
Wiek dziecka (masa ciała dziecka) 4-6 lat (16-20 kg) / Dawka jednorazowa 3,75 ml / Maksymalna dawka dobowa 3 razy po 3,75 ml
Wiek dziecka (masa ciała dziecka) 7-9 lat (21-29 kg) / Dawka jednorazowa 5 ml / Maksymalna dawka dobowa 3 razy po 5 ml
Wiek dziecka (masa ciała dziecka) powyżej 40 kg / Dawka jednorazowa 7,5-10 ml / Maksymalna dawka dobowa 3-4 razy po 7,5 ml

Lek należy podawać w odstępach co najmniej sześciogodzinnych. Nie należy stosować większej dawki leku niż zalecana. Do opakowania dołączona jest miarka lub łyżka miarowa lub korek i strzykawka doustna.
Szczegółowa instrukcja obsługi strzykawki znajduje się w ulotce dla pacjenta.
Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze otoczenia
Opakowanie: Pudełko
Skład
5 ml zawiesiny zawiera: substancję czynną: ibuprofen 200 mg, substancje pomocnicze: maltitol ciekły (E 965), sodu benzoesan (E 211), aromat naturalny malinowy WONF L783 (zawiera naturalne substancje aromatyczne oraz glikol propylenowy E 1520) i inne
Producent
"PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK" S.A.