Ibufen dla dzieci Forte o smaku truskawkowym jest lekiem w postaci doustnej zawiesiny, którego substancją czynną jest ibuprofen. Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Ibufen dla dzieci Forte o smaku truskawkowym jest lekiem w postaci doustnej zawiesiny, którego substancją czynną jest ibuprofen. Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Lek Ibufen można stosować u dzieci powyżej 3. miesiąca życia, młodzieży i dorosłych w przypadku gorączki różnego pochodzenia oraz w bólach różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego.
Wskazania do stosowania:
Gorączka różnego pochodzenia, także w przebiegu zakażeń wirusowych.
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, również bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Określając dawkę ibuprofenu należy uwzględnić masę ciała (mc.) i wiek pacjenta.
Zwykle stosowana dawka pojedyncza ibuprofenu wynosi od 7 do 10 mg na kg mc., aż do maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 30 mg na kg mc., podzielonej na 3 do 4 pojedynczych dawek.
Minimalna przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami wynosi 6 godzin.
Przeciwwskazania:
Uczulenie na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Jeśli pacjent miał w przeszłości objawy alergii w postaci kataru (nieżytu błony śluzowej nosa), obrzęku naczynioruchowego, pokrzywki, skurczu oskrzeli, astmy oskrzelowej po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
Jeśli u pacjenta występuje lub występowało w przeszłości owrzodzenie żołądka i (lub) dwunastnicy, albo występuje lub występowało krwawienie z przewodu pokarmowego.
Jeśli u pacjenta występowało krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ.
Ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca.
Jeśli u pacjenta stwierdzono krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie.
Skaza krwotoczna.
Jeśli u pacjenta występują niewyjaśnione zaburzenia układu krwiotwórczego, takie jak trombocytopenia.
Jeśli u pacjenta występuje ciężkie odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów).
Ostatnie 3 miesięce ciąży.
Nie podawać niemowlętom o masie ciała poniżej 5 kg.