Efferalgan Vitamin C jest lekiem w postaci tabletki musującej, który zwalcza objawy przeziębienia i grypy. Zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i kwas askorbowy. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Dodatek witaminy C uzupełnia jej niedobory często występujące w przebiegu chorób przeziębieniowych.
Tabletka musująca SKŁAD I DAWKOWANIE
1 tabletka musująca Efferalgan Vitamin C zawiera 330 mg paracetamolu i 200 mg witaminy C.
Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w szklance wody.
Dorośli i dzieci w wieku od ok. 8 lat (o masie ciała większej niż 27 kg): dawka jednorazowa: jedna lub dwie tabletki co 4 godziny.