Bóle różnego pochodzenia: bóle głowy, zębów, stawów, mięśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle; leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia; gorączka.
Składniki:
1 tabletka musująca zawiera:
substancję czynną: paracetamol 1g oraz substancje pomocnicze w tym sorbitol i sacharynę sodową.
Zalecana dawka oraz sposób użycia:
Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w niewielkiej ilości płynu.
Dorośli i dzieci o masie ciała większej niż 50kg (w wieku powyżej 15 lat): dawka jednorazowa wynosi 1 tabletkę co 6-8 godzin.
Nie należy przyjmować 2 tabletek jednocześnie.
W razie konieczności dawkę można powtórzyć lecz po czasie nie krótszym niż 4 godziny.
Nie należy stosować więcej niż 4 tabletki na dobę.
Przeciwwskazania:
Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Efferalgan Forte; u osób o masie ciała mniejszej niż 50 kg; kobiet w pierwszym trymestrze ciąży; jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby; jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek; jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa; jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosłoranowej; jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji) oraz w okresie do 14 dni po zakończeniu leczenia; w przypadku jednoczesnego stosowania z lekami przeciwbólowymi o działaniu agonlstyczno-antagonistycznym: buprenorfiną, nalbufiną, pentazocyną.